APC UPS BX750MI, 750VA/410W, 230V, AVR, IEC Sockets, Line Interactive, Tower
SKU: BX750MI
ID: #1638
Наличен
199,49 лв.
Цената е с вкл. ДДС
Характеристики
Капацитет: 750VA / 410W
Тип: Line Interactive
Формфактор: Tower
Брой изводи: 4
Тип изводи: IEC 60320 C13, Data line Protection: Ethernet 10/100/1000 Base-T RJ45, USB
Защити: Surge protection, Automatic Voltage Regulation (AVR)
Други: 120 x 355 x 160 mm
Гаранция (месеца): 24
Бърза Поръчка
Описание
APC Back-UPS 750VA 230V IEC
Manufacturer APC
Manufacturer Part No BX750MI
Marketing Description
Product Features
  • Power surge protection
    Stabilizes the main electrical line voltage to your devices.
  • Refined power supply
    Protects your computer and connected devices from dips and spikes caused by lightning.
  • Instant power
    Instant power to your equipment the exact moment the power goes out.
  • Compact form factor
    Features a compact form factor for office and business spaces.
  • Functional ease of use
    Front-panel LED green lights to easily tell the functional status.
  • Network protection
  • Automatic Voltage Regulation (AVR)
General
Device Type UPS - external
Power Device
UPS Technology Line interactive
Input Voltage AC 230 V
Input Voltage Range AC 140 - 300 V
Frequency Provided 50/60 Hz
Frequency Required 50/60 Hz
Input Connectors 1 x power IEC 60320 C14
Power Output Connectors Details 4 x power IEC 60320 C13
Output Voltage AC 230 V ± 10% - 50/60 Hz
Power Capacity 410 Watt / 750 VA
Dataline Surge Protection Network - RJ-45 - 1 input line / 1 output line
Output Waveform Stepped approximation to a sinewave
Surge Energy Rating 273 Joules
Circuit Protection Fuse
Battery
Quantity 1
Technology Lead Acid
Voltage Provided 12 V
Capacity 9 Ah
Run Time (Up To) 8.5 min at 50% load
1 min at full load
Recharge Time 6 hours
Transfer Time 6 ms
Features Maintenance free, sealed
Expansion / Connectivity
Interfaces 1 x USB
Miscellaneous
Features Audible alarm, Automatic Voltage Regulation (AVR)
Compliant Standards CB, IEC 62040-2, IP20, IEC 62040-1, EN 62040-1
Software / System Requirements
Software Included APC PowerChute Personal Edition
Manufacturer Warranty
Service & Support Limited warranty - replace or repair - 2 years
Environmental Parameters
Min Operating Temperature 0 °C
Max Operating Temperature 40 °C
Humidity Range Operating 0 - 95%